Yeni aldığınız laptop bataryanızı ilk kullanım ip uçları
22 Nov
0

Yeni aldığınız laptop bataryanızı ilk kullanım ip uçları

Yazar: Admin Okunma: 28

Aşağıda dizüstü bilgisayarınızın pilini şarj ederken izlenmesi gereken bazı genel kurallar verilmiştir. Bunların genel öneriler olduğunu unutmayın. Kesin bilgi için dizüstü bilgisayar ya da pil belgelerine bakın. Dokümantasyonunuz farklı bir şey belirtiyorsa, bu talimatlara uyulmalıdır.


Yeni pil veya ilk kullanım Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldıktan sonra, pilin 24 saatten daha az bir süre şarj edilmesini öneririz. 24 saatlik şarj, akünün tamamen şarj edilmesini sağlar ve akünün ömrünün uzamasına yardımcı olur. Tamamen şarj olduktan sonra mümkünse tamamen boşaltmamanız gerekir. Lityum-iyon piller (modern dizüstü bilgisayarlarda kullanılan tip) gerilir ve tamamen boşaldıklarında zayıflayabilirler. Bu kadar sık ​​yapmak, pilin ömrünü kısaltabilir.


Dizüstü bilgisayar pilinin ömrü ne kadar olmalıdır?


Pili aşırı şarj etme konusunda endişelenmeyin. Modern dizüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayar prize takıldığında şarjı durduracaktır.


Yeni dizüstü bilgisayarınızı kullanmaktan heyecan duyuyorsanız, prize takılı iken hala kullanılabilir. Ancak, bu süre boyunca şarj olana kadar fişinin çekilmemesini öneririz.


Diğer tüm masraflar Bilgisayardan sonra pil bitmiştir. Genellikle bu birkaç saatlik bir şarj olacaktır.


Not : Bilgisayar kapalı olsa bile, fişe takılı olduğu sürece şarj olmaya devam eder.